Шахрайство у мережі: як не дати себе ошукати інтернет-зловмисникам ?

Шахраї вигадують усе нові схеми для виманювання грошей. Традиційно популярний майданчик для зловмисників – інтернет. Методики ошукування постійно видозмінюються, тож навіть уважний користувач за незнанням може втратити свої кровні.

Одна з популярних нині шахрайських мережевих схем, передбачає використання фішингових посилань. За допомогою них зловмисники отримують інформацію, насамперед про банківську картку.

У подібних ситуаціях юристи радять діяти швидко і рішуче: «По-перше, потрібно звернутися до банку для того, щоб заблокувати свій рахунок з метою, щоб грошові кошти в подальшому не знімались і ніякі операції з ними не відбувалися. Потім потрібно звернутися до органів поліції, адже треба вжити заходи щодо встановлення винних осіб, які вчинили дії шахрайського характеру», — зазначає адвокат Марина Андріяшевська.

У банках пропонують використовувати перелік рекомендацій, аби не стати жертвою шахраїв: «Не можна розголошувати конфіденційні дані: PIN-код, CVV-код, пароль від банківського застосунку, а також не можна розголошувати коди операцій, які надходять у SMS-повідомленнях. При оплаті товарів в інтернеті, треба вказувати лише номер банківської картки».

Експерти радять всім бути обачними, аби зберегти свої кошти.

11