Пільговий період сплив: власників авто на єврономерах штрафуватимуть.

10-го листопада закінчився пільговий період для розмитнення авто на єврономерах. Від 11-го листопада власників почнуть штрафувати.

Пільгове розмитнення автомобілів більше не доступне пересічним українцям. Лише учасник АТО та ООС мають можливість зареєструвати іноземний транспортний засіб за пільговими умовами до 8-го лютого 2022 року.

«Після 10-го листопада, якщо поліцейські затримують або зупиняють автомобіль на єврономерах, вони складають штраф у розмірі 8500 грн. Потім ці матеріали направляються до Державної митної служби, де вони згруповуються до постанови та згідно з ними накладається штраф у розмірі до 170 тис. грн.  Цей автомобіль у подальшому повинен бути вивезений за межі України.

Також легалізації не підлягають автомобілі, які ввезені до України у 2021 році, автомобілі, які ввезені з Російської Федерації, а також деякі автомобілі, які відповідають стандартам Евро-0, Евро-1 до 1995-го року випуску, автомобілі з гібридними номерами та вага яких перевищує 3,5 тис. кг», — зазначає адвокат Марина Андріяшевська.

Від 11-го листопада зупиняти авто на єврономерах матимуть повноваження як поліцейські, так і митники. На власників іноземних авто, які не встигли зареєструвати свій транспортний засіб, будуть очікувати штрафи та арешти, передбачені операцією Державної митної служби «Епіра».