Обмеження обігу пластикових пакетів на території України почало діяти.

Від 10 грудня в Україні почав діяти Закон «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України», який передбачає поступове (трьохетапне) відмовлення від обігу поліетиленових пакетів. Україна стала 87 країною серед тих, хто обмежили або взагалі заборонили пластик.

Обмеження, що вступили у силу з 10 грудня, є лише першим етапом, передбаченим законом. Із цієї дати магазинам, кафе та іншим закладам із надання послуг заборонено безкоштовно розповсюджувати пакети із товщиною стінок понад 50 мікрометрів, які і так наразі є платними.

Обмеження також стосуються і тонких пакетів товщиною стінки від 15 до 50 мікрометрів, які у народі називають «майками».

До 10 грудня уряд мав ухвалити постанову, щоб встановити мінімальні ціни на ці пакети. Проте цього так і не сталось. Таким чином, магазини самі почали встановлювати свої ціни на пакети.

Закон також дозволяє безкоштовно користуватись біорозкладними та екологічними пакетами, зробленими з картопляного чи кукурудзяного крохмалю.

Метою таких нововведень є покращення екологічної ситуації в державі та наближення України до європейських стандартів. Через відсутність у нашій державі механізмів переробки пластику, єдиним виходом має стати їх повна заборона. На порушників чекають штрафи від 1,7 до 3,4 тисячі гривень, які збільшуватимуться.

За 3 місяці, 10 березня 2022 року, розпочнеться другий етап, який передбачатиме повну заборону продажу пластикових пакетів. Винятком буде лише м’ясо, риба та сипучі товари.

Третій та останній етап, передбачений Законом, запланований на 1 січня 2023 року, який повністю заборонить обіг пластикових пакетів на території України.