В Україні жінок зобов’язали стати на військовий облік.

В Україні набув чинності наказ Міністерства оборони, яким затверджено перелік галузей і професій для жінок, які повинні перебувати на військовому обліку.

Наказ Міноборони №313 було зареєстровано в Міністерстві юстиції ще 3 грудня 2021 року, а нещодавно його було офіційно опубліковано.

Відповідно до цього документа, на військовому обліку повинні перебувати працівниці, зайняті у 35 сферах діяльності, які охоплюють майже весь спектр ринку праці — від громадського харчування до банківської справи.

Тепер роботодавець має проконтролювати, щоб жінки відповідних спеціальностей, які вже працюють на підприємстві за переліком, стали на військовий облік.

Якщо працівниця не стане на облік, то за це їй передбачно покарання — штраф від 850 до 1700 грн, а її керівник повинен буде сплати на роботі 5100-8500 грн.

Згідно із законом про військовий обов’язок та військову службу, військовозобов’язані — це особи, які перебувають у запасі для комплектування збройних сил та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави.

Також законом передбачено, що жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками.

У мирний час жінки можуть долучатись до війська лише добровільно за контрактом.

Водночас, 23 грудня 2021 року було оприлюднено петицію Яни Рашевченко до Президента України з вимогою скасування наказу Міністерства оборони щодо військового обліку жінок.

Реакції очільника держави на петицію наразі немає. Статус петиції на сайті – «очікує на розгляд». Відповідно до закону, протягом трьох робочих днів після набрання потрібної кількості голосів Офіс президента має повідомити про початок розгляду петиції.