Роботодавців штрафуватимуть: вступив у силу новий закон.

В Україні з 8 січня починають діяти зміни до Закону «Про рекламу» від 10.09.2021 № 1750-IX, відповідна до яких, роботодавців штрафуватимуть за порушення антидискримінаційної норми, що передбачено статтею 24 Закону. Відтепер роботодавець буде покараний за вказання бажаної статі кандидата на роботу. Винятком буде лише специфічна робота, яку може виконувати виключно особа певної статі.

Зазначається, що заборона на вказівку віку кандидатів, пропозиція роботи лише певної статі діє з 1996 року. Однак тепер, з 2022 року, за це почнуть штрафувати у десятикратному розмірі мінімальної зарплати на момент штрафу.

Оскільки мінімальна зарплата в Украні наразі становить 6500, роботодавці повинні будуть заплатити 65 тисяч грн штрафу за порушення.

Відповідно, якщо мінімальна заробітна плата зросте, то зростуть і штрафи.

Штрафуватимуть за наступною процедурою:

  • Держпраця складатиме розпорядчий документ про штраф на підставі акту перевірки — за результатами розгляду справи, дослідження матеріалів та наявності підстав для штрафу;
  • роботодавець сплачуватиме штраф до держбюджету за місцем державної реєстрації юридичної особи чи ФОП;
  • сплатити штраф потрібно буде впродовж 15 днів від отримання розпорядчого документа Держпраці;
  • якщо розпорядчий документ не сплатити та не оскаржити, штраф стягнуть через суд.

Таким чином, роботодавцям слід бути уважнішими при підготовці опису вакансії та уникати неоднозначних формулювань щодо статі кандидатів.